Szybkie ciasta

Pieczenie ciast nie jest czynnością lubianą przez wszystkich, nawet przez takie osoby, które uwielbiają gotować i dla których kuchnia jest miejscem, w którym spędzają większą część swojego czasu. Czasami jednak trudno obyć się bez ciasta, zwłaszcza gdy nadchodzą święta, jest ono także niezastąpionym dodatkiem do kawy, na przykład jeśli przychodzą goście. Warto więc od czasu do czasu skusić się na upieczenie jakiegoś ciasta, a już na pewno lepszym pomysłem jest samodzielne pieczenie niż kupowanie gotowych wypieków w sklepach czy cukierniach. Mają one w sobie masę tłuszczów utwardzanych, cukru, a często również różnego rodzaju polepszacze i chemiczne składniki, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Ponadto wielu osobom takie kupowane ciasta nie smakują, tym bardziej, że czasami można trafić na ciasto nieświeże i obeschnięte, a takie na pewno nie jest apetyczne. 

Wszyscy ci, którzy nie lubią piec, wcale nie muszą się od tego migać, wystarczy usprawnić swoją pracę. Można wybierać proste przepisy, o małej ilości składników. Bardzo proste i szybkie w wykonaniu są na przykład ciasta z sezonowymi owocami. Wystarczy utrzeć mikserem mąkę, jajka, olej czy roztopioną margarynę z cukrem, przelać na blaszkę, a na wierzchu ułożyć wiśnie czy truskawki, by móc już po godzinie cieszyć się wspaniałym domowym ciastem.

Znakomicie smakują również wypieki z gotowego ciasta francuskiego, które zaoszczędza wiele pracy, a już błyskawicznie i prosto robi się ciasta bez pieczenia, na przykład na bazie herbatników czy biszkoptów.